ChatGPT’de Hata Bulanlara Ödül Verilecek: 20 Bin Dolar!

Geçtiğimiz altı ay içinde inanılmaz bir gelişme kaydeden yapay zeka endüstrisi, teknoloji gündeminin ana konularından biri haline geldi. Son olarak, OpenAI şirketinin sahipliğini üstlendiği ünlü sohbet robotu ChatGPT için iddialı bir kampanya başlattı. Firma, sistemlerinde hatalar bulan kullanıcılara para ödülü vereceğini açıkladı. İşte detaylar…

OpenAI, ünlü sohbet robotu ChatGPT için başlattığı yeni etkinliğini duyurdu. Şirket, yapay zeka sisteminde güvenlik açığı veya bir sohbet hatasını bildiren insanlara para ödülü vereceğini açıkladı.

Firmanın yayınladığı bir blog yazısında “Bug Bounty” isimli yeni bir program başlattığını ve program kapsamında hata bildiren kullanıcılara 20 bin dolara kadar para ödülü vereceğini söyledi.

Ünlü yapay zeka geliştiricisi, daha önemsiz açıklar için 200 dolar, olağanüstü keşifler için ise 20 bin dolarlık ödüller vereceğini duyurdu.

Hata bulan kullanıcılar, blog yazısında verilen iletişim formu üzerinden fark ettiği açıkları kanıtlarla beraber firmaya iletebilir.

Peki siz bu hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz daha öncesinde ChatGPT sisteminde bir hata ile karşılaştınız mı? Yorumlarda buluşalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir