Samsung Galaxy Z Fold 5 tanıtımdan önce ortaya çıktı!

Katlanabilir ekranlı telefonlar giderek daha fazla popülerlik kazanıyor. Bu pazardaki en önemli oyuncularda biri olan Samsung ise Galaxy Z Fold ve Galaxy Z Flip modelleri ile önemli satış rakamlarına ulaşmayı başarmış durumda. Güney Koreli üretici yakın zamanda katlanabilir ekranlı telefon modellerinin yeni nesli ile karşımızda olacak.

Samsung Galaxy Z Fold 5 yakın zamanda resmi olarak tanıtılacak

Samsung’dan yeni nesil katlanabilir telefonlarının tanıtımını beklerken Galaxy Z Fold 5’i neredeyse tamamen ortaya koyan görseller sızdırıldı. Smartprix isimli Twitter sayfası tarafından paylaşılan görseller, yeni katlanabilir ekranlı telefonu ortaya koyuyor.

Galaxy Z Fold 4 ile tasarım anlamında büyük benzerlikler taşıyan yeni nesil modelde en büyük değişiklik ise kamera flaşının yeri oluyor. Yeni nesilde flaşın kamera lenslerinin altından kameraların yanına taşındığını görüyoruz.

Telefonun boyutlarına geçtiğimizde de yine bir miktar değişiklik yaşandığını görüyoruz. Galaxy Z Fold 5 açıldığında 154,9 mm x 129,9 mm x 6,3 mm karşımıza çıkacak. Galaxy Z Fold 4’ün ise 155,1 mm x 130,1 mm x 6,3 mm boyutlarına sahip olduğunu hatırlatalım.

Katlandığında, ekranın her iki tarafının birbirine tam olarak yaslanmasını sağlayan su damlası menteşe sayesinde ise telefonun daha ince bir yapıya kavuştuğu gelen bilgiler arasında. Yeni nesil katlanabilir akıllı telefon, bu sistem sayesinde birkaç milimetre daha ince olarak karşımıza çıkacak.

Gövdenin altına indiğimizde ise diğer Android amiral gemilerinde görmeye alıştığımız Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyi görüyoruz. Samsung, bu güçlü işlemci sayesinde katlanabilir ekranlı telefonunun performansını önemli oranda artırmayı planlıyor.

Samsungi uzun zamandır beklenen Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 modellerini temmuz ayından önce gün yüzüne çıkarabilir. Peki siz Samsung Galaxy Z Fold 5 ve katlanabilir ekranlı telefon modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir