“Thomas Tuchel Galatasaray’ı Reddetti”

Bayern Münih Teknik Direktörü Thomas Tuchel’in Galatasaray’ı reddettiği haberleri Alman basınında geniş yankı buldu. Galatasaraylı taraftarların Thomas Tuchel öfkesinin kaynağının bu olduğu vurgulandı.

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Şampiyonlar Ligi’ndeki Bayern Münih-Kopenhag maçı sonrası Alman devini eleştirmişti. Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Şampiyonlar Ligi’ndeki Bayern Münih-Kopenhag maçı sonrası Alman devini eleştirmişti.

Buruk’un bu sözleri Alman basınında geniş yankı bulurken, ülke basınındaki haberlerde Galatasaraylı taraftarların Thomas Tuchel öfkesine değinildi.

Öte yandan Galatasaraylıların Thomas Tuchel kızgınlığının sadece Kopenhag maçından kaynaklı olmadığı vurgulandı. Bild’de yer alan habere göre Galatasaraylı taraftarların Thomas Tuchel öfkesi 2014 yılına dayanıyor.

Haberde 9 yıl önce Galatasaray’ın takımın başına Thomas Tuchel’i getirmek istediği belirtildi. Aynı dönemde Joachim Löw ve Ottmar Hitzfeld gibi Alman teknik direktörlerin de Galatasaray’ın gündeminde olduğu aktarıldı.

Yine haberde Thomas Tuchel’in Galatasaray’ın ilgisine kayıtsız kalmadığı ve menajerini müzakereler için Türkiye’ye gönderdiği kaydedildi.

Buna karşın Thomas Tuchel’in birden pazarlık masasından kalktığı ve o dönem Mainz’den Borussia Dortmund’a geçip Jürgen Klopp’un halefi olduğu hatırlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir