Trader’lar Binance’deki Bu Altcoin’i Açığa Satıyor!

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, ABD’deki soruşturmalar ve düzenleyici baskı nedeniyle zor günler geçiriyor. Bu da kripto borsasının yerel tokeni üzerinde bir belirsizlik, şüphe ve korku oluşmasına yol açıyor. Bunu fırsat olarak gören traderlar ise altcoin için büyük short pozisyonlar açıyor.

Traderlar Binance’de bu altcoin için short pozisyon açıyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, dev kripto para borsası Binance üzerindeki düzenleyici baskı deva ediyor. Bu yüzden, borsanın yerel tokeni olan Binance Coin (BNB) potansiyel olarak başka bir korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) dalgasıyla karşı karşıya. Çünkü Binance’te short tarafındaki açık faiz katlanarak artmaya devam ediyor. İlginç bir şekilde, short emirlerindeki bu artış, Binance veya BNB hakkında önemli bir haber veya güncelleme olmadan gerçekleşiyor. Uzmanlara göre, bu da mevcut fiyat hareketinin sağlam bir temelden yoksun olduğunu gösteriyor. Bu durum, Mart ayında görülen short hacmindeki artışı anımsatıyor.

Uzmanlar, short pozisyonlardaki bu artışın ardındaki olası nedenlerden biri olara, yakın zamanda gerçekleşen EDU launchpad etkinliğine karşı korunma stratejilerinden bahsediyor. Binance kısa süre önce launchpad platformunda Açık Kampüs (EDU) için abonelik süresinin sona erdiğini duyurdu. Bu bağlamda Binance, yaptığı duyuruda, şu ifadeleri kullandı:

Açık kampüs EDU Binance Launchpad için abonelik süresinin bitmesine 1 saat kaldı.

Short pozisyonlardaki artışın arka planında ne var?

Uzmanlara göre, yatırımcılar pozisyonlarını korumaya ve EDU launchpad etkinliğiyle ilişkili potansiyel riskleri azaltmaya çalışıyor. Bu yüzden, muhtemelen bir hedge stratejisi olarak BNB’yi short’lamaya yöneliyor. Bu durum, BNB ya da borsayla ilgili herhangi bir olumsuz haber ya da gelişme olmasa bile Binance platformunda short emirlerde görülen ani artışı açıklayabilir.

Short pozisyonlardaki bu artışın BNB’nin fiyatı üzerindeki kesin etkisini tahmin etmek zor. Bununla birlikte, piyasayı ve yatırımcı duyarlılığını etkileyebilecek ilgili haberleri yakından takip etmek çok önemli. Açığa satışlar artmaya devam ettikçe, özellikle piyasanın EDU launchpad etkinliğine veya diğer öngörülemeyen gelişmelere olumsuz tepki vermesi mümkün. Bu nedenle, başka bir FUD dalgası potansiyelini göz ardı etmek mantıklı değil.

Basın zamanında BNB, günlük bazda %3,57 kayıpla 323,43 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte, son 24 saat içinde %0,35 artış kaydetti. Ayrıca, altcoin haftalık perspektifte hala daha yeşil bölgede duruyor. Short pozisyon hacminin tüm yerel zirveleri kırmasına rağmen, gerçekten olağanüstü kötü bir performans göstermedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir