Bakan Koca: Sağlık hizmetleri tüm siyasi düşüncelerin üstündedir

Bakan Koca’nın açıklamaları şöyle: Sağlık hizmetinde hastalar arasında ayrım gözetilmez. Bu eşitlik birleştiricidir. Bu birleştiriciliğe zarar verilmemelidir. Sağlık hizmetleri tüm siyasi düşüncelerin üstündedir. Eleştirileri yapıcı olarak görüyor ve kabul ediyoruz.

2023 birçok acıyı ve felaketi yaşadığımız bir yıldı. Buna rağmen Cumhuriyetimizin 100. yılını yaşıyor olmak, geleceği aydınlatan bir ışık gibiydi. Bu anlamda sorumluluğumuz büyüktür.

6 Şubat sabahı ülkemiz daha önce görülmemiş bir felaket ile karşı karşıya kaldı. Yıllar boyu sürecek yas içindeyiz. Maddi hasar telafi edilebilir. Ayakta kalanların ruhlarındaki hasar on yıllarca sürer. Bir kez daha deprem bölgesi halklarına, ülke insanına geçmiş olsun ve baş sağlığı dileklerimi sunuyorum. 2 büyük depremde milletçe kardeşlerimizin yanına koştuk, eşi görülmemiş bir dayanışma gösterdik. Milletimiz devletinin yanında dağ gibi durdu. Bu süreçte eksiklerimiz elbette oldu. Fakat şu unutmamalı, felaketlerin eli ayağı bağlayıcı tarafları vardır. Şu sözüm yüreğinizde yankınısı bulsun isterim. Sağlık Bakanı olarak acımı içime gömerek yapılması gerekeni yapmaya çalıştım. Birlikte görev yaptığım tüm bakan arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Aziz milletimizin genlerinde bunu yapmak mümkün değil sözüne karşı kararlı bir itiraz vardır. Siyasi hayatta da esasen tarafların anlayışı bu olmalıdır. İmkansız diyenlerle biz yaparız diyenler bir kez daha ayrıştı. Felaket üstünden siyaset yapmayı akıl kabul eder mi? Defne Hastanesi’nin yapımına başlarken, 60 günde hastane yapılamaz dediler. Defne Hastanesi 57. gününde hasta kabulüne başladı. Bunu diyenler sözlerinden utandı mı, hastaneyi ziyaret etti mi? Özür dilediler m?

Bakan Koca’dan paylaşım

Bakan Koca yaptığı paylaşımda, “Meclis kürsüsünde, milletimizin ve milletvekillerimizin huzurundayız. Sağlık Bakanlığımız 2023’te hangi hizmetleriyle nasıl bir başarı gösterdi? 2024’te neleri başarmakta kararlıyız?” ifadelerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir