Tecrübeli Analist: Bu 4 Altcoin Daha İyi Performans Gösterebilir!

Bitcoin boğaları 50 bin doların peşine düştü. BTC ilgi odağı olmaya devam ederken, belirli altcoin projeleri de harekete geçmeye başladı. Kripto analisti Rakesh Upadhyay, yakın vadede daha iyi performans gösterme potansiyeli olan ilk 5 kripto parayı inceliyor.

Bitcoin (BTC) fiyat analizi: Hedefte 52 bin dolar ve yukarısı var!

Bitcoin’in rallisi, boğalar ve ayılar arasında zorlu bir savaşa tanıklık etmesi muhtemel olan 48.970 dolarlık sert genel dirence ulaştı. Yukarı yönlü 20 günlük üssel hareketli ortalama (44.164 dolar) ve aşırı alım bölgesindeki göreli güç endeksi (RSI), en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 48.970 doların üzerine çıkarırsa, BTC’nin 52.000 dolara doğru hızlanması mümkün. Bu seviyeyi aşarsa, rallinin 60.000 dolara ulaşma potansiyeli var.

BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Tersine, BTC fiyatı mevcut seviyeden keskin bir şekilde düşerse, birkaç gün boyunca 44.700 dolar ile 48.970 dolar arasında olası bir konsolidasyona işaret edecektir. Kısa vadeli trend, 20 günlük EMA’nın altına indiğinde zayıflayacaktır.

Immutable (IMX) fiyat analizi: Altcoin boğaları güç topluyor

IMX 10 Şubat’ta 2,60 dolar direncinin üzerine çıktı. Böylece, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösterdi. Ancak ayıların kolayca pes etmesi pek olası değil. Onlar 2,85 dolar seviyesinde güçlü bir meydan okuma oluşturmaya çalışacaklar.

IMX/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Altcoin fiyatı düşer ve 2,60 doların altına inerse, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterecektir. IMX’in daha sonra 20 günlük EMA’ya (2,24 dolar) düşmesi olası. Ayıların geri dönüş sinyali vermek için fiyatı hareketli ortalamaların altına çekmesi gerekecek. Alternatif olarak, boğalar ayılara zemin bırakmazsa, bir kopuş beklentisiyle pozisyonlarını koruduklarını gösterecektir. Eğer 2,85 dolar direncini aşarsa, IMX’in 3 dolara ve sonrasında 3,50 dolara yükselmesi mümkün.

Kaspa (KAS) fiyat analizi: Düşük seviyelerde alım var

Boğalar, Kaspa’daki (KAS) düzeltme sırasında 0,10 dolarlık psikolojik desteği başarıyla korudu. Bu da daha düşük seviyelerde alım olduğuna işaret ediyor. KAS 7 Şubat’ta hareketli ortalamaların üzerine çıktıktan sonra ivme kazandı. Böylece, 0,15 dolar civarındaki sert üst dirence ulaştı. Satıcılar bu seviyede yukarı hareketi durdurmaya çalışacak. Aşağı yönde ilk destek 0,13 dolar. Bu seviye tutarsa, altcoin fiyatının 0,15 doların üzerine çıkma olasılığı artar.

KAS/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Boğalar daha sonra boğa trendini sürdürmeye çalışacak. Küçük bir direnç 0,16 dolar seviyesinde duruyor. Ancak bu seviyeyi aşarsa KAS’ın 0,20 dolara ulaşması mümkün. Öte yandan, 0,13 doların altında bir kırılma ve kapanışın, KAS’ı bir süre 0,10 ila 0,15 dolar arasında tutması olası.

Celestia (TIA) fiyat analizi: Altcoin için ralli olasılığı var!

Celestia (TIA) birkaç gündür boğa trendinde. Ancak boğalar 20,40 dolar seviyesinde sert bir dirençle karşı karşıya. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, alıcıların kontrolde kaldığını gösteriyor. Boğalar mevcut seviyeden çok fazla vazgeçmezse, 20,40 doların üzerinde bir ralli olasılığını artıracaktır. Bu gerçekleşirse, altcoin fiyatının bir sonraki hedef olan 25 dolara doğru ilerlemesi mümkün.

TIA/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Aksine, TIA fiyatı mevcut seviyeden aşağı döner ve 20 günlük EMA’nın (18,01 dolar) altına düşerse, boğaların çıkışa koştuğunu gösterecektir. Kısa vadeli eğilim, 50 günlük SMA’nın (16,16 dolar) altına inildiğinde ayılar lehine değişecektir.

Stacks (STX) fiyat analizi: Boğalar komutada

Stacks, kısa bir düzeltmenin ardından 1,78 dolar direncinin üzerine çıktı. Böylece, daha düşük seviyelerde sağlam bir talebe işaret etti. 20 günlük EMA (1,62 dolar) yükselmeye başladı. Ayrıca, RSI aşırı alım bölgesinin yakınına sıçradı. Bunlar da boğaların komutada olduğunu gösteriyor.

STX/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

STX’ın, zorlu bir engel olarak hareket etmesi muhtemel olan 2,06 dolarlık genel dirence ulaşması olası. Alıcılar bunun üstesinden gelirse, altcoin fiyatının 3 dolara yükselmesi mümkün. 20 günlük EMA, aşağı yönde dikkat edilmesi gereken önemli destek. Boğalar, büyük ihtimalle bu seviyeyi şiddetle koruyacak. Ancak ayılar galip gelirse STX’in 1,45 dolara düşmesi muhtemel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir